هویت دیجیتال در نمایشگاه ایران تراکنش

هویت دیجیتال در نمایشگاه ایران تراکنش

هویت دیجیتال در نمایشگاه ایران تراکنش مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در سال 1386 شورای راهبری بانکداری الکترونیک به منظور توسعه همه جانبه و پایدار بانکداری نوین با حضور مقامات ارشد وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و بانک‌های دولتی و خصوصی تأسیس شد. این شورا، 9 کارگروه تخصصی تشکیل داد. از جمله کارگروه «فرهنگ‌سازی و آموزش» که با محور بررسی مباحث سرمایه‌های انسانی، آموزش کارکنان و مشتریان نظام بانکی، نشر ایده‌ها و آشنایی جامعه با بانکداری نوین راه‌اندازی شد. این کارگروه سپس به مرکز فرهنگ‌سازی و آموزش بانکداری الکترونیکی شبکه بانکی کشور (فابا) تغییر نام پیدا کرد و در 12 سرفصل کاری مأموریت یافت.

هویت دیجیتال در نمایشگاه ایران تراکنش

 

وظایف نمایشگاه ایران تراکنش

وظایفی همچون ترویج بانکداری الکترونیکی، برگزاری نشست‌ها هم‌اندیشی، بحث و بررسی چالش‌های روز شبکه بانکی، دیده‌بانی فناوری، ارائه دوره‌های آموزشی، برگزاری نمایشگاه و سمینارهای تخصصی، تورهای آموزشی خارج از کشور، تعامل با مراکز علمی، همکاری با سازمان‌ها، مشاوره به رسانه‌ها، بانک‌ها، شرکت‌ها و انتشار نشریات تخصصی از جمله مأموریت‌های این مرکز است.

با توجه به اهداف و مأموریت‌های این مرکز، برنامه‌ریزی برگزاری «نمایشگاه بین‌المللی تراکنش ایران» از سال‌ها پیش در دستور کار فابا قرار گرفت. این رویداد در پنج سال گذشته به صورت مستمر برگزار شده است و سال جاری نیز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با محورهای جدید برگزار خواهد شد.

 

 

بیشتر بخوانید: سیستم ملی هویت دیجیتال

ضرورت توجه به هویت دیجیتال در نمایشگاه ایران تراکنش

شتاب بالای حرکت به سمت سیستم‌های مالی دیجیتال و همراهی سیستم‌های هویت دیجیتال با این روند موجب شده است تا نهادها و مؤسسات مالی که از سیستم‌های هویت دیجیتال به منظور تأیید هویت مشتری برای دسترسی به حساب کاربری استفاده می‌کنند در کنار به کارگیری رویکردهای مبتنی بر ریسک برای شناسایی و ارزیابی اطلاعات مشتریان به سمت استفاده از مؤلفه‌های احراز هویت سیستم‌های هویت دیجیتال گرایش پیدا کنند. احراز هویت موفقیت‌آمیز یک مشتری ثبت شده توسط یک موجودیت مقررات‌گذاری شده موجب شکل‌گیری اطمینان بر مبنای سنجش ریسک در مورد هویت مشتری می‌شود. این اهمیت باعث قرارگیری هویت دیجیتال در میان محورهای نمایشگاه تراکنش ایران 2020 شده است.

هویت دیجیتال در نمایشگاه ایران تراکنش

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *